Impact Negotiations -intensiivikoulutus 6.-7.8.2025
Tartu ainutlaatuiseen mahdollisuuteen ja tule kehittämään neuvotteluosaamistasi yhdessä Akordin tiimin kanssa Nuno Delicadon intensiivikoulutukseen Helsingissä 6.-7. elokuuta 2025.
“Discover the power of negotiation and how it can transform your life (and the world) with the Impact Negotiations Toolkit and Training”

Nuno Delicado
Nuno Delicado on Akordin pitkäaikainen mentori ja yhteistyökumppani. Nuno tulee elokuussa Akordin vieraaksi Suomeen. Elokuun kaksipäiväinen koulutus Helsingissä on samalla Nunon kirjoittaman Impact Negotiations Toolkit -kirjan lanseeraus Pohjois-Euroopassa. Impact Negotiations Toolkit sisältää 55 työkalua vaikuttavaan neuvotteluun. Kirja sisältyy koulutuksen hintaan.
Nuno Delicado on toiminut monen osapuolen välisten neuvottelujen välittäjänä yli 50 maassa liittyen valtioiden välisiin rajariitoihin, luonnonvaroihin, kuten öljy- ja kaasusopimuksiin, valtioiden budjetteja ja verotusta koskeviin neuvotteluihin, yritysten fuusioihin ja yrityskauppoihin, työmarkkinaneuvotteluihin, yritysten sisäisiin konflikteihin, yhteisö- ja perheriitoihin sekä erilaisiin myynti- ja hankintasopimuksiin.
Nuno on pidetty kouluttaja ja hän on toiminut pitkään opettajana INSEAD Business Schoolissa ja Lee Kuan Yew School of Public Policy yliopistoissa Singaporessa. Hän toimi aiemmin pitkään liikkeenjohdon konsulttina (Bain & Company ja sitä ennen McKinsley & Company) Pohjois-, Keski- ja Etelä-Amerikassa, Aasiassa ja Euroopassa.
Nuno on itse intohimoinen urheilija ja uskoo urheilun myönteiseen voimaan. Nuno perusti kymmenen vuotta sitten sosiaalisen innovaation Sport for Life tukemaan Kaakkois-Aasiassa sijaitsevan Timor-Lesten yhteiskunnan kehitystä voimaannuttamaalla nuoria. Liike on levinnyt kansainvälisesti.

Impact Negotiations Toolkit
Koulutuksessa opit:
- Omaksumaan voimaannuttavia ajattelutapoja
- Valmistautumaan neuvotteluihin Negotiation Canvas -työkalulla
- Rakentamaan vahvan yhteyden neuvottelukumppaneihin
- Luomaan aikaa kestäviä sopimuksia
- Valitsemaan kuhunkin tilanteeseen sopivan parhaan etenemistavan
- Soveltamaan ja oppimaan lisää
Impact Negotiations -intensiivikoulutus
Kouluttaja: Nuno Delicado
Aika: Ke ja to 6. – 7.8.2025 (molempina päivinä klo 9-17)
Paikka: Akordin toimisto, Laivastokatu 8-10 D, 00160 Helsinki
Normaali hinta: 860€ + alv 25,5%
Alennettu hinta: 250€ + alv 25,5%
Koulutuksen hinta sisältää Impact Negotiations Toolkit -kirjan.
Alennettu hinta koskee Akordin osaajayhteisön jäseniä, sekä osallistujia kolmannelta sektorilta (esim. ympäristöjärjestöt ja muut kansalaisjärjestöt)
Koulutuksen kieli: englanti
Ilmoittautuminen: tällä lomakkeella 1.8. klo 12.00 mennessä.
Tervetuloa mukaan kehittämään neuvottelutaitojasi!
Lisätietoja koulutuksesta:
Jonna Kangasoja
jonna@akordi.fi
+358 50 441 2863