Tiimi

Jonna Kangasoja

Toimitusjohtaja

jonna@akordi.fi

+358 50 441 2863

TkT Perustaja, toimitusjohtaja
neuvottelu, ympäristösovittelu, sidosryhmäyhteistyö

Emma Luoma

Operatiivinen johtaja

emma@akordi.fi

+358 40 5163622

HM Operatiivinen johtaja
ympäristöpolitiikka, yhteistoiminta

Lasse Peltonen

Hallituksen pj.

lasse.peltonen@uef.fi

+358 40 192 0053

HT Perustaja, hallituksen pj.
Professori, ympäristökonfliktien hallinta (Itä-Suomen yliopisto)
ympäristökonfliktit, konfliktinratkaisu, yhteistoiminnalliset menetelmät

Juha-Pekka Turunen

Erityisasiantuntija

juha-pekka@akordi.fi

+358 40 7294842

MMM Erityisasiantuntija
vuorovaikutteinen suunnittelu, sovittelu

Juha Kotilainen

Asiantuntija

juha@akordi.fi

YTM Asiantuntija, osakas
Nuorempi tutkija (Itä-Suomen yliopisto)
ympäristöpolitiikka, kaivospolitiikka, ekologiset kompensaatiot

Anni Kettunen

Nuorempi asiantuntija

anni@akordi.fi

+358 40 035 8814

MMM nuorempi asiantuntija
metsätieteet, ympäristöpolitiikka, kestävä kehitys

Sini Lahdenperä

Asiantuntija

OTM, VT Asiantuntija
lainvalmistelu, sidosryhmävuorovaikutus

Camilla Strandberg-Panelius

Asiantuntija

camilla.strandberg-panelius@elisanet.fi

AFM, Sakkunnig
Miljöpolitik, naturskydd

Minna Näsman

Asiantuntija

minna@akordi.fi

TT Asiantuntija
ympäristökonfliktit, elämänkatsomukset, vuorovaikutus

 

Mervi Mattila

Projektityöntekijä

mervi@akordi.fi

Neuvonantajaryhmä

Laurel Singer

Laurel Singer

Johtaja, National Policy Consensus Center
Harri Hölttä

Harri Hölttä

Suojeluasiantuntija Luonnonperintösäätiö
Kirsi-Marja Korhonen

Kirsi-Marja Korhonen

Asiantuntija (ympäristöekologia, maankäytön yhteensovittaminen, Pohjois-Suomen erityiskysymykset)
Merrick Hoben

Merrick Hoben

Johtaja, Consensus Building Institute
Hanna Paulomäki

Hanna Paulomäki

Asiantuntija (ekologia, kestävyysmurros, uusiutuvan energian biodiversiteettivaikutukset ja sosiaaliset vaikutukset)
Teppo Säkkinen

Teppo Säkkinen

Elinkeino- ja ilmastoasiantuntija, Keskuskauppakamari
Lauri Rantala

Lauri Rantala

Iijoki River Coordinator, Micropolis Ltd
Barbara Oliveira

Barbara Oliveira

Director, EcoSynergy, Brasil
Martti Lyyra

Martti Lyyra

Vastaava tuottaja / Yle