Tiimi

Lasse Peltonen

Lasse Peltonen

HT Perustaja, hallituksen pj.

ympäristöpolitiikka, yhteishallinta
+358 40 192 0053
lasse@akordi.fi

Jonna Kangasoja

Jonna Kangasoja

TkT Perustaja, toimitusjohtaja

neuvottelu, ympäristösovittelu, sidosryhmäyhteistyö
+358 50 441 2863
jonna@akordi.fi

Emma Luoma

Emma Luoma

HTM Operatiivinen johtaja

ympäristöpolitiikka, ilmastotyö, viestintä
+358 40 516 3622
emma@akordi.fi

Juha-Pekka Turunen

Juha-Pekka Turunen

MMM Erityisasiantuntija

vuorovaikutteinen suunnittelu, sovittelu

+358 40 7294842
juha-pekka@akordi.fi

Timo Karjalainen

Timo Karjalainen

FT Erityisasiantuntija

luonnonvarasuunnittelu, vaikutustenarviointi

+358 40 4865329
timo@akordi.fi

Thomas Banafa

Thomas Banafa

DI Asiantuntija

vesivarat, tulvariskit, paikkatietoanalyysi

thomas@akordi.fi

Juha Kotilainen

Juha Kotilainen

YTM Asiantuntija

ympäristöpolitiikka, kaivospolitiikka, ekologiset kompensaatiot

juha@akordi.fi

Maija Leppälä

Maija Leppälä

MMM Korkeakouluharjoittelija

Metsätalous, ympäristöpolitiikka

Salla Pätilä

Salla Pätilä

HTM Projektityöntekijä