Tiimi

Lasse Peltonen

Lasse Peltonen

Perustaja, hallituksen pj., osakas

HT, ympäristöpolitiikka, yhteishallinta
+358 40 192 0053
lasse@akordi.fi

Jonna Kangasoja

Jonna Kangasoja

Perustaja, toimitusjohtaja, osakas

TkT, neuvottelu, ympäristösovittelu, sidosryhmäyhteistyö
+358 50 441 2863
jonna@akordi.fi

Emma Luoma

Emma Luoma

Operatiivinen johtaja, osakas

HTM, ympäristöpolitiikka, ilmastotyö, viestintä
+358 40 516 3622
emma@akordi.fi

Juha-Pekka Turunen

Juha-Pekka Turunen

Erityisasiantuntija

MMM, vuorovaikutteinen suunnittelu, sovittelu

+358 40 7294842
juha-pekka@akordi.fi

Timo Karjalainen

Timo Karjalainen

Erityisasiantuntija

FT, luonnonvarasuunnittelu, vaikutustenarviointi

+358 40 4865329
timo@akordi.fi

Thomas Banafa

Thomas Banafa

Asiantuntija

DI, vesivarat, tulvariskit, paikkatietoanalyysi

thomas@akordi.fi

Juha Kotilainen

Juha Kotilainen

Asiantuntija

YTM, ympäristöpolitiikka, kaivospolitiikka, ekologiset kompensaatiot

juha@akordi.fi

Lari Karreinen

Lari Karreinen

Fasilitaattori, valmentaja, osakas

VTM, työpajat ja fasilitointivalmennukset, osallistuva budjetointi ja osallisuus
+358 40 048 76 42
lari@akordi.fi

Maija Leppälä

Maija Leppälä

Korkeakouluharjoittelija

Metsätalous, ympäristöpolitiikka

Riikka Virta

Riikka Virta

Projektityöntekijä

HTM, ympäristöpolitiikka, osallisuus

Mikko Rask

Mikko Rask

Osakas

Principal Investigator

Tapio Kumpula

Tapio Kumpula

Projektityöntekijä

antropologi, viestintä